Monster Tulpar T5 V21.3

Kodcubaci

New member
Monster'ın ince ekran kenar çerçevelerini kullanması ve normalde üstte görmeye alışkın olduğumuz web kamerayı da ekranın altına yerleştirmiş olması ile kompakt boyutlara büyükçe bir ekran sığdırmayı başarmış durumda. Böylece hem kompakt tasarım hem geniş görüş alanı sağlanmış. Tabii ki web kamerasının altta olması biraz açı sorunu yaşatabiliyor, ancak bu yer değişikliğinin kazandırdığı avantaj çok daha fazla. Bu arada kamerada yüz tanıma özelliğinin bulunduğunu da söyleyelim. Bu sayede Windows oturumunuzu ve cihaz içerisindeki bilgilerinizi daha güvenilir şekilde koruyabiliyorsunuz.

Tulpar T5 V21.3'ün çevresine baktığımızda, geniş bağlantı desteğinin yer aldığını görmekteyiz. Cihazın üstünde 2 adet USB 3.1 Gen 1 portu ile 1 adet de USB 3.1 Gen 2 portu yer almakta. Ayrıca HDMI bağlantı noktası, Thunderbolt 3, Ethernet, microSD kart okuyucu gibi hem oyuncuların hem çalışanların ihtiyaç duyulabilecekleri tüm bağlantı giriş ve çıkışlarına yer verilmiş. Üstelik kablosuz bağlantı tarafında 802.11ax olarak da bilinen yeni Wi-Fi standardı Wi-Fi 6 da bulunuyor ve Bluetooth 5.1 desteği de sağlanıyor. Böylece hem kablolu hem kablosuz bağlantı özellikleriyle gayet yeterli bir cihaz oluyor bu model.

dvrzener

New member
Bende monster aldım baya işimi goruyor efsane cıhaz. Seo uzmanlıgı calısmalarımda cok yararlı oldu benım ıcın eskı yavas bılgısayar la yapamıyordum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Laptop alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar şunlardır:
  1. İşletim sistemi: Hangi işletim sistemini kullanmak istediğinize karar verin. Örneğin, Windows, macOS veya Linux gibi seçenekler vardır.
  2. İşlemci: Hangi işlemci türünü tercih edeceğinize karar verin. Örneğin, Intel veya AMD gibi seçenekler vardır.
  3. Bellek: Hangi kapasitede bir bellek tercih edeceğinize karar verin. Örneğin, 4 GB, 8 GB veya 16 GB gibi seçenekler vardır.
  4. Depolama: Hangi depolama türünü tercih edeceğinize karar verin. Örneğin, sabit disk veya solid state drive (SSD) gibi seçenekler vardır.
  5. Ekran: Hangi ekran boyutunu ve çözünürlüğünü tercih edeceğinize karar verin.
  6. Grafik işlemcisi: Hangi grafik işlemcisi türünü tercih edeceğinize karar verin. Örneğin, NVIDIA veya AMD gibi seçenekler vardır.
  7. Güç: Hangi güç özelliklerine sahip bir laptop tercih edeceğinize karar verin. Örneğin, batarya ömrü, adaptör gücü ve daha fazlası gibi seçenekler vardır.
  8. Fiyat: Hangi fiyat aralığında bir laptop almak istediğinize karar verin.
  9. Marka: Hangi markayı tercih edeceğinize karar verin. Örneğin, Dell, HP veya Lenovo gibi seçenekler vardır.
  10. Garanti: Laptopun garanti koşullarını araştırın ve hangi koşullar altında hangi koruma sağlanacağını anlayın.
Bu öğeleri dikkate alarak, ihtiyaçlarınıza en uygun bir laptop seçimi yapabilirsiniz.