Uzun Covid, önemli sayıda insanı işsiz bırakıyor, çalışma bulguları

Leila

Global Mod
Global Mod
Katılım
8 Eki 2020
Mesajlar
3,740
Puanları
36
Brookings Enstitüsü’nde ikamet etmeyen ve raporda yer almayan kıdemli bir araştırmacı olan Katie Bach, çalışmanın “uzun süredir Covid hastası olan ve en azından şimdiye kadar içinde olmayan bir grup insanımız olduğunu gösterdiğini” söyledi. işe geri dönebiliyor ve bu önemsiz olmayan bir insan sayısı.”

Raporun işgücünün yalnızca bir bölümünü yansıttığını söyledi: işyerinde virüse maruz kalan ve hak talebinde bulunmak için işçilerin tazminatı hakkında bilgi sahibi olan çalışanlar. Kendi araştırması ABD’de yaklaşık 500.000 kişinin uzun süredir Kovid nedeniyle işsiz olduğunu öne süren Bayan Bach, diğer uzun süreli Kovid çalışanları da yokken tüm işgücünden daha genç veya daha hasta olan çalışanları içerebilir.

New York raporu da bazı yükseliş sinyalleri buldu. 2020’nin başlarındaki ilk pandemi dalgasından bu yana, uzun süreli Covid vakalarının işçi tazminat taleplerinin ve Covid ile ilgili taleplerin yüzdesi olarak düşüş yaşandı. Düşüş, çalışmaların uzun süreli bir kovid riskini azalttığını söyleyen aşıların ve ilk enfeksiyonlarından ciddi şekilde hastalanmaktan kaçınabilen kişilerin uzun vadede hastalığa yakalanma olasılığının daha düşük olduğu fikrini destekleyen yeni koronavirüs tedavilerinin ortaya çıkışıyla aynı zamana denk geldi. hasta semptomları olsun.

Yine de Bay Vasisht, ajansın, özellikle enfeksiyonlardaki ani artışın ardından, uzun süredir Kovid’li işçiler için başvuru almaya devam ettiğini söyledi. Rapor ayrıca, belirtilen verilerden daha fazla personelin uzun Covid iddiaları kriterlerini karşılamış olabileceğini öne sürdü. Covid ile ilgili tüm iddiaların büyük çoğunluğu, yüzde 83’ten fazlası, sağlık, kolluk kuvvetleri ve güvenlik gibi işlerde zorunlu çalışanlar tarafından yapılmıştır. Ancak tazminat taleplerinin yalnızca yüzde 29’u uzun Covid tanımını karşılarken, zorunlu olmayan işçilerin yüzde 44’ü bu tanıma uyuyordu.

Raporda bunun nedeni, “temel çalışanların gerekli karantina süresinin ötesinde işten evde kalamamış olmaları” olabilir. Raporda, sağlık çalışanlarının tıbbi yardım almak yerine “semptomlarını kendi kendilerine tedavi etmiş” olabilecekleri belirtilirken, “temel çalışanların uzun vadeli Covid oranları verilerin gösterdiğinden daha yüksek olabilir” dedi. kural koyucular”.

Bayan Bach, “Birçok insan çalışmamayı göze alamıyor ve bu yüzden çalışmamaları gerektiği zaman çalışıyorlar ve hasta olduklarında çalışmaya devam ediyorlar” dedi. Miyaljik ensefalomiyelit ve kronik yorgunluk sendromu gibi benzer post-viral koşullara sahip kişilerin deneyiminin, uzun Kovid’lerine rağmen çalışan bazı kişilerin daha zor iyileşmeler yaşayabileceğini gösterdiğini söyledi. Belirgin semptomları yorgunluk ve beyin bulanıklığı olan kişiler işe giderlerse, o kadar üretken olmazlar ve muhtemelen iyileşme şanslarını azaltırlar” dedi.
 
Üst