NIH, koronavirüs üzerinde çalışan bir grubu düzgün bir şekilde izleyemedi, bildirilen bulgular

Leila

Global Mod
Global Mod
Geçen Ocak ayında Haberler’a verdiği bir röportajda Dr. Fauci, hibenin Trump’ın ısrarı nedeniyle iptal edildiğini söyledi. “Hibe geri çekildi çünkü Donald Trump, Çin’e karşı bir fırtınada olduğu için ‘bu hibeyi geri çekin’ dedi” dedi. fauci “İptal etmek için hiçbir neden yoktu.”

Ajans daha sonra kapsamlı koşullarla finansmanı geri getirdi.

EcoHealth de baş müfettişin raporunda eleştirildi ve EcoHealth’in Wuhan Viroloji Enstitüsü de dahil olmak üzere NIH hibe fonları dağıttığı araştırmacıların federal gerekliliklere uymasını sağlamadığını söyledi. EcoHealth’in, bir NIH limitinin üzerindeki maaşlar, ikramiyeler ve seyahat ve eğitim masrafları dahil olmak üzere yedi yıl boyunca yaklaşık 90.000 $ uygunsuz harcama talep ettiğini söyledi.

EcoHealth yaptığı açıklamada, bu maliyetlerin gruba verilen NIH hibelerinin yaklaşık yüzde 1’i olduğunu söyledi. Ayrıca NIH’nin gruba yaklaşık 126.000 $ eksik ödeme yaptığını bulduğunu söyledi.

Genel müfettiş, NIH’nin müfettişlere, personelinin gözetim yönergelerine uyumunu değerlendirmeyi ve EcoHealth hibelerinin gözetimini artırmayı içeren tavsiyelerinden genel olarak rahat olduğunu söylediğini söyledi. NIH Çarşamba günü, neredeyse tüm önerilen eylemleri tamamladığını söyledi.

NIH daha önce, geç ilerleme raporu nedeniyle grubu 2021’in sonlarında eleştirmek de dahil olmak üzere EcoHealth’e karşı adımlar atmıştı. Ağustos ayında ajans, Wuhan Viroloji Enstitüsü ile işbirliğiyle ilgili olarak EcoHealth’e verilen hibenin bir kısmını iptal edeceğini duyurdu.

Rapor tam da Temsilciler Meclisi’nden sorumlu olacak Cumhuriyetçilerin Dr. Fauci’yi salgının kökenleri hakkında tanıklık etmesi için mahkeme celbi.

Bazı önde gelen Cumhuriyetçiler, salgının bir laboratuvardan kaynaklandığını teorileştiren Dr. Fauci defalarca teorisini kanıtlayabilecek kanıtları örtbas etmekle suçlandı. Profesör Gostin, raporun buna dair hiçbir belirti vermediğini söyledi.

“Rapor NIH hakkındaki bazı geçerli endişeleri doğrulasa da, bunun son derece partizan komplo teorilerini doğruladığını düşünmüyorum ve Tony Fauci veya diğer NIH yetkililerinin kasıtlı olduğunu gösterdiğini düşünmüyorum.” saklanıyor.” bir şeyi veya başka bir şekilde vurdu.