NBA, Donte DiVincenzo Azzurri'ye açılıyor: “İsterdim, pasaportum neredeyse hazır”

kunteper

Global Mod
Global Mod
İyi sezonun sırlarından biri New York Knicks'in Uzak İtalyan kökenleri var, özellikle Sicilya. Donte DiVincenzoKızıl saçları ve kökeni nedeniyle “Big Ragù” veya aynı zamanda “Delaware'li Michael Jordan” olarak bilinen şutör guard, maç başına 13 sayı, 3,3 ribaund ve 2,5 asist ortalamaları yakalıyor. Adı birkaç kez mavi gömlekle ilişkilendirildi. Görünüşe göre onu bu sefer İtalya karşısında potanın altında görme şansı çok yüksek. Ayrıca Donte'nin isteği de bu olduğundan: “İtalya adına oynamayı gerçekten çok isterim. Lojistik açıdan ve diğer açılardan bunun mümkün olup olmadığını açıkçası bilmiyorum ama eğer mümkün olsaydı, İtalya için oynayabilmeyi çok isterdim” dedi. New York Postası. “Elbette çeşitli faktörler var ama bu gerçekten hoşuma giden bir şey. Bunu ailemle ve menajerimle konuştum, İtalya'yı temsil edebilmek istiyorum.”

Önceki yıllarda DiVincenzo'yu mavi görmenin önündeki engel şuydu: pasaport. Ancak sorun çözülüyor gibi görünüyor: “İtalyan pasaportu için işlemler sürüyor, çok az şey kalmış olmalı. O zaman, söylediğim gibi, İtalya'nın bir sonraki Olimpiyatlarda ve ondan önce de Olimpiyat öncesi dönemde oynayabilmesi için tüm koşulların mevcut olduğunu umuyorum.”

Banchero'nun emsali

Geçen yıl İtalya Federasyonu, insanları mavi formaya “aşık etme” hedefinde başarısız oldu Paolo BancheroDaha sonra ABD Takımına katıldı ve Manila'daki Dünya Kupası çeyrek finalinde Azzurri ile karşılaştı. DiVincenzo'nun İtalya'nın pota altındaki gerçek sorunlarını çözemeyeceği açık, ancak yayın ötesinde mükemmel bir sayı ve kalite enjeksiyonu olabilir. Geçmişte, Banchero'yla yaşadığı deneyimden de yanmış olan Pozzecco, yeni pasaportların eklenmesini reddetmişti: Bir olasılık, şu anda Baskonia'da olan ve Brindisi'li bir eşle birlikte olan eski Brindisi'li Darius Thompson'ın mavi gömlek için çekici olması gibi görünüyordu. . Phoenix kanat oyuncusu Drew Eubanks'ın da İtalyan ataları var. Ancak hiçbiri niyetini DiVincenzo kadar net ifade etmedi.

Konular