Eski NBA oyuncusu Scot Pollard'a (2.10 metre boyunda) kalp nakli yapıldı: “Dev bir tanesine ihtiyacımız vardı”

kunteper

Global Mod
Global Mod
Eski NBA İskoç PollardDetroit, Sacramento, Indiana, Cleveland ve Boston'la oynanan profesyonel Amerikan basketbol şampiyonasında çok özel bir kalp nakli geçirdi: 2,10 metre boyuna göre “dev” bir kalbe ihtiyacı vardı. Scot Pollard yıllardır akut taşikardiyle mücadele ediyordu ancak 49 yaşındaki eski merkezin sağlık koşulları nedeniyle nakil gerekliydi.

Donör arayışı neredeyse anında çok karmaşık hale geldi çünkü bağışa hazır birçok organ Pollard'ın ihtiyaçlarıyla uyumlu değildi. Daha sonra Nashville'deki Vardeblit Üniversitesi Tıp Merkezi'nde doğru kalp geldi: “Ailenin sevdiklerini kaybettiğinde yaşamak zorunda kaldığı trajediyi anlıyorum” diye daha sonra ameliyatın kenar kısmında yorumunu yaptı “ama benim için bu bir olaydı” Benim kadar iri ve sağlıklı bir kalbe sahip bir adamın ölmesi tamamen şans eseri, normal boydaki başka bir insana yakışmazdı.” Hikayeyi sosyal medya aracılığıyla anlatan eşi Dawn anlattı. Hastaneye ilk geldiğimizden taburcu olduğumuz güne kadar günlük bir hikaye: “Başka güzel günlerin de geleceğini bilerek kötü günleri kabul edeceğiz”.