Depresyon sonrası dönüş yapan Rubio: “Basketbolu çok özledim”. Barcelona'yla antrenmana çıkacak

kunteper

Global Mod
Global Mod
Ricky Rubio, depresyondan dönüşe. İspanyol oyun kurucu, en iyi oyuncu Dünya Kupası 2019Eski Cavs oyuncusu, “Basketbolu çok özlediğim” gerekçesiyle sahaya dönme kararı aldı. Rubio geçen yaz akıl sağlığı sorunlarını çözmek için durmayı seçti. Ama şimdi harika haber X aracılığıyla geldi: “Haftalarca vücudum ve zihnim üzerinde çalıştıktan sonra kendimi top elimdeyken nasıl hissettiğimi görebilecek kadar formda ve güçlü hissediyorum. Bir sonraki adımım şu soruyu sormaktı: Barselona Keşke onlarla antrenman yapabilseydim.”

Blaugrana'dan çok hızlı ve olumlu yanıt geldi. Rubio, 2009'dan 2011'e kadar Barça'da forma giydi. Minnesota, Utah, Phoenix ve Cleveland arasında geçirdiği 13 NBA sezonunun ardından şimdi Katalonya'ya geri dönüyor. Rubio, Virtus Bologna'ya karşı oynanacak Euroleague maçının hazırlıkları sırasında Barça'nın yanında olacak. Oyuncu en azından şimdilik kayıtlı olmayacak. Ancak yakında Blaugrana yeleğini giymeye geri dönebileceği ihtimali de göz ardı edilmiyor.

Rubio: “Basketbolu çok özledim”

Röportaj yapan kişi AtletikRubio daha sonra son aylarda içinde neler hissettiğini şöyle anlattı: “Basketbolu çok özlediğime karar verdim, bu benim içimde olan bir şey. Kimse beni oynamaya zorlamadı Basketbol. Oyunun her detayındaki karmaşıklık nedeniyle aşık olduğum bir spor.”

Rubio daha sonra depresyonun karanlık günlerini şöyle anlattı: “Her şeyin karanlık olduğu o günleri düşündükçe tüylerim diken diken oluyor. Aklımı kurcalayan, içinden çıkamadığım bir şey vardı. İhtiyacım olan yardım sayesinde artık çok daha iyiyim. İyi bir oyuncu olmaktansa iyi bir insan olarak anılmayı tercih ederim. Artık kendimi ilk sıraya koyacağım. Hala iyileşme sürecindeyim ama basketbolun kim olduğumun büyük bir parçası olduğunu biliyorum.”

Rubio'nun yaralanması, ardından kara delik

Çapraz bağ sakatlığını uzun süre atlattıktan sonra 2023 yılının Ocak ayı ortalarında geri dönen Rubio, geçtiğimiz yaz zihinsel sorunlar nedeniyle 2024 yılının başında NBA'e veda ettiğini ve zihinsel sorunlar nedeniyle geçici emekliliğini açıklamıştı.

Sosyal medyada “30 Temmuz akşamı hayatımın en zor akşamlarından biriydi” diye yazdı, “Aklım karanlığa gömüldü. O yöne gideceğimi biliyordum ama durumun kontrolümde olmadığını hiç düşünmedim” Ertesi gün profesyonel kariyerime ara vermeye karar verdim.”

Konular