Basketbol Ligi, sezonun ödüllerini Dino Meneghin, Sandro Gamba ve Antonello Riva'nın ardından belirledi

kunteper

Global Mod
Global Mod
Lega Basket Serie A toplantısı. Başkan Umberto Gandini öncelikle Frecciarossa Sekizli Finalinin 2024 versiyonunu kazanan Generazione Vincente Napoli Basket'i ve diğer katılımcıların yanı sıra IBSA Yeni Nesil Kupası Sekizli Finaline katılma hakkı kazanan 8 takımı tebrik etti. 22-24 Şubat tarihleri arasında Trento'daki 'Il T Quotidiano' Arena'da gerçekleşecek. Ayrıca, geçen 9 Şubat'ta Umana Reyer Venezia Başkanı Federico Casarin'in Federal Konsey'de FIP başkan yardımcısı olarak atanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 2024 play-off'larının tarihleri belirlendi ve İtalyan takımlarının Euroleague Final Four'a katılımına bağlı olarak 11 Mayıs Cumartesi günü başlayacak ve 16 Haziran Pazar veya 17 Haziran Pazartesi günü sona erecek.

Meneghin, Gamba ve Riva'nın adını taşıyan ödüller

2024-25 sezonu için LBA'ya kabul ve kalıcılığa ilişkin parametreler onaylandı ve bu, son iki sezonun formatının değişmeden kalmasını sağlayacak. Başkan Gandini'nin teklifi üzerine meclis, yeni LBA Ödülleri projesi kapsamında normal sezonun MVP ödüllerinin Dino Meneghin'e ve yılın koçunun Sandro Gamba'ya verilmesini resmileştirdi; ve Antonello Riva'da normal sezonun en golcü oyuncusu.

Bu seçim, bu üç efsanenin İtalyan basketbolunun gelişimine sağladığı büyük katkının tanınmasını amaçlıyor ve Torino'daki Frecciarossa Sekizli Finalinin son edisyonuna Meneghin, Riva ve Gamba'nın katılımını sağlayan yolun bir parçası. Lega Basket'in tarihinin büyük kahramanlarını kutlamayı amaçladığı etkinliklerde geçmişin diğer şampiyonlarıyla birlikte. Basketbolumuzun üç şampiyonu LBA ve kulüplerinin tercihi hakkında yorum yaptı. “Bu adanmışlık – Dino Meneghin diyor – beklenmedik bir şey ama aynı zamanda adımı böylesine prestijli bir ödülle anılmaktan büyük onur duyuyorum. 'Naismith Hall of Fame' çağrısını olduğu gibi, bunu tüm takım arkadaşlarımla paylaşıyorum ve Kariyerim boyunca yer alan ve bu hedeflere ulaşmamı sağlayan koçlar.”

Sandro Gamba'ya göre “Bu belki de tüm kariyerim boyunca beni en çok gururlandıran tanınmadır. Antrenör olmadan önce her zaman oyunun öğretmeni olmaya çalışan bir kişiyi, tüm aşamaları sabırla takip etme tevazusıyla ödüllendirir, Tevazu ve bu spora olan sevgim, hiçbir engel karşısında asla pes etmeden.”

Son olarak forvet Antonello Riva şunları söyledi: “Er ya da geç şampiyonanın en skorer oyuncusu olarak podyuma çıkmasını gerçekten istediğim İtalyan oyuncular için bir teşvik olabileceğini umduğum bu unvan beni onurlandırdı.”