Alice Sabatini 6 yıl sonra sahalara dönüyor: Eski Miss Italy, Varese ile gol attı

kunteper

Global Mod
Global Mod
10 Şubat Cumartesi Varese Kadın Basketbolu kadrosuna yeni bir oyuncuyu duyurdu, Alice Sabatini. Serie B takımının yeni 5 numarasının kim olduğunu söylemek için 9 yıl geriye gitmemiz gerekiyor: 2015 yılında henüz 18 yaşında olan Alice Sabatini, Miss Italia'nın 74. şampiyonluğunu kazandı. Ancak daha ilk röportajlarında basketbola olan büyük tutkusu ön plana çıkıyor. 1996 yılında Orbetello'da doğan Ala, Santa Marinella'da basketbolla büyüdü. Lazio takımıyla da Serie A2'de ilk maçına çıktınız ve 17/18 sezonunda son sezonunu Serie B'de oynadınız. Şimdi rekabet sahnelerine dönüş var.

Ve cumartesi günü, 6 yıl sahalardan uzak kaldıktan sonra Sabatini, Pallacanestro Femminile Varese ile Serie B'de ilk maçına çıktı ve evinde Ardor Bollate'e karşı 87-65'lik bir galibiyet elde etti: 2 sayı, faul çizgisinden 2/2. Maçtan önce Alice Sabatini, “Yeniden bir takımın parçası olduğum için mutluyum” diye konuştu, “Son maçın üzerinden 6 yıl geçti: Basketbolu özledim. Beni sık sık İtalya dışına çıkaran işlerim nedeniyle artık bir takım aramaya çalışmamıştım. Fabio'dan telefon aldığımda biraz inanamadım ama topu tekrar elime alır almaz onu ne kadar özlediğimi fark ettim. Bu ekibin bir parçası olduğum için mutluyum. Kızlar gerçekten çok iyiler ve beni ilk günden itibaren karşıladılar.” “Alice'in aramızda olmasından çok memnunuz” diyor genel müdür. Fabio Pozzi“Birkaç haftadır bizimle antrenman yapıyordu, hemen alıştı ve artık maçlar sırasında bile ona eşlik edebildiğimiz için çok mutluyuz”.

Konular