“Unutmamak için bir arada”: sepetin altındaki avukatlar ve hakimler hafızada birleşti

kunteper

Global Mod
Global Mod
Katılım
25 Eyl 2020
Mesajlar
736
Puanları
6
“Birlikte, unutmamak için.” Ulusal Adli Basketbol Turnuvası'nın sekizincisi, 13-16 Haziran tarihleri arasında Pesaro'da, 9 Nisan 2015'te Milano Mahkemesi'nde gayrimenkul geliştiricisi Claudio Giardiello'nun başarısızlığa uğrayan sanık tarafından öldürüldüğü katliamı anmak için düzenlenecek. tanık olarak dinlenmek üzere Adalet Sarayı'nda bulunan avukat Lorenzo Claris Appiani, sulh hakimi Ferdinando Ciampi ve Giorgio Erba. Turnuva her yıl İtalya'nın farklı bölgelerinden yargıçları ve avukatları bir araya getiriyor – ancak aynı zamanda Almanya'dan gelen ve potanın altındaki bir turnuvada yarışan ve Cumartesi sabahı birlikte ikili arasındaki ilişkiye odaklanan bir konferansa katılan bir ekip de var. Hukuk ve Spor: Bu yılın başlığı “Spor Terapisi” olacak.


Turnuvanın kuralları: Turnuvayı kazananlar arasında her zaman bir yargıç bulunur


Turnuva federal kurallara göre gerçekleşecek: dörder takımdan oluşan üç grup, birinci ve en iyi ikinci takımlar yükselecek, ardından yarı finaller ve finaller yapılacak. Zorunlu kural: Sahadaki beş oyuncudan biri her zaman hakim olmalıdır. Turnuvanın en büyük favorisi, basketbolun diğer birkaç İtalyan realitesinde olduğu gibi sevildiği ve uygulandığı bir alan ve oyuncu desteği sayesinde şu ana kadar oynanan yedi turnuvadan beşini kazanan Foro di Santa Maria Capua Vetere takımı. Serie A'da da basketbol oynayan Dario Cefarelli gibi avukatlar.

Toplantı takvimi

Toplantı takvimi

Yeni Fortitudo Iuris Roma


Ev sahibi takım, Alman takımı ve Umbria, Emilia, Sardunya, Veneto, Lombardiya ve Sicilya'dan gelecek takımlar Campanian'lara meydan okuyacak. Roma'nın ilk kez iki temsilcisi olacak: Fortitudo Iuris Roma, Foro Romano Basket'e katılıyor. Zamanını Calabria'da Serie C oyuncusu olarak geçiren başkan Emanuele Curti şöyle açıklıyor: “Her Cuma öğle yemeğinde Piazza Mancini'deki PalaLuiss'te bir buçuk saat antrenman yapıyoruz. Geçtiğimiz cumartesi de, bir sonraki hafta Pesaro'da Avrupa kategorisi basketbol şampiyonasında mücadele edecek olan 60 yaş üstü İtalyan milli takımına karşı oynadık ve kazandık. Açıklanamaz bir şekilde üst düzey bir takıma sahip olmayan bir şehirde, kişisel fedakarlıklar pahasına, bize destek veren sponsorların desteğiyle, masraflarımızı karşılayarak bu turnuvaya katılarak basketbol tutkumuzu canlı tutuyoruz. spor kıyafetleri ve Pesaro'da kalmanın önemli bir kısmı. Ancak programımız şimdiden bunun ötesine bakıyor: Sonbaharda İtalyan milli parlamenterleriyle, Bank of Italy takımıyla ve ardından Rai gazetecilerinden oluşan milli takımla bir hazırlık maçı oynayacağız.”

“Birlikte hatırlamak”: büyük rekabet ruhu, büyük adalet


Kaptanlık görevini Paolo Cariani gibi Serie B'de geçmişi olan Gabriele Costantini üstlenecek. Kadroda, diğer eski Serie C oyuncuları ve genç avukatlar halen Terfi şampiyonasında yer alıyor. Yaş aralığı 27 ila 60 arasında değişiyor. İlk maç heyecan verici: 13 Haziran Perşembe günü Foro di Santa Maria Capua Vetere ile hemen sahaya çıkıyor ve ertesi gün Ius Emilia takımına ve Forum'a karşı mücadele ediyor. Venedik. Seviye yüksek, rekabet yoğun, ancak spor ve yasallığı birleştirmek için oluşturulan bir etkinlikte zorluklar her zaman sportmenlik kuralları dahilinde kaldı.
 
Üst