Maradona adına Simone Sinagra: “Beni, basketbolu ve 10 numarayı Diego'ya adadık”

kunteper

Global Mod
Global Mod
Napoli'de de 10 sayısı var. Simone Sinagra19 yaşında, stoper oynuyor Gevi Napoli. Sezonun ikinci maçında Brescia'ya karşı Serie A'daki ilk basketini atarak PalaBarbuto'yu alkışladı ve gençlik sektöründe oldukça aktif bir kulübü memnun etti. Ve Napoli futbol takımının ebedi ustası Diez'le de bir bağ var: Simone, Diez'in kuzeni. Diego Armando Maradona'nın gençliğionun teyzesi Cristiana Sinagra. “10 tesadüfi değil”.

Bize söyle.
“Çocukken saygım vardı Russell Westbrook ve onun numarası 0. Ama Maradona'nın ölümünden sonra 10 numarayı almak istedim. Kuzenimle özel bir ilişkim var, 10 numaramı onun acısına adamak istedim ve artık her zaman onu giymeye çalışacağım.”

Büyük bir sorumluluğu üstlendi.
“Napoli'de bu saygı duyulan bir sayı; onu her sokak köşesinde, duvarlarda, tezgahlarda, her yerde görüyorsunuz. Bunu taşımanın büyük bir sorumluluk olduğunu biliyorum ama bir Napolili olarak bu sorumluluğu seve seve üstleniyorum.”

Futbol konusunda tutkulu musun?
“Ailemle birlikte Maradona stadyumuna sık sık gidiyorum ve scudetto için sokaklara çıkıyorum. Kuzenim Diego büyük bir basketbol hayranıdır, NBA'i, Euroleague'i takip eder, her zaman beni evimde görmeye gelir, her zaman bana çok yakın olmuştur, beni her zaman gelişmeye, büyümeye itmiştir, o çok iyi bir insandır. hayatımdaki önemli kişi.”

Peki soyadı bir yük mü?
“Hayır, özellikle oyun oynarken hiçbir şey düşünmeme, her türlü korkuyu üzerimden atma yeteneğine sahibim. Hızla gelişmeyi umuyorum, milli takımda ve Euroleague'de oynamayı, her şeyden önce kendimin en iyi versiyonu olmayı hayal ediyorum. Ama bu uzun bir yolculuk.”

Siz, Saccoccia ve Bamba, Alessandro Dalla Salda ve Pedro Llompart'tan Gevi Napoli'nin stratejik bir unsuru olan gençlik sektörünün ürünlerisiniz.
“Gevi gençlere ve kreşlere çok odaklanıyor: bu uzun vadeli bir strateji ve önümüzdeki yıllarda meyvelerini verecek. Ancak koç Milicic şimdiden kendimizi önemli hissetmemizi sağlıyor, bizden uygulama ve yoğunluk istiyor, bizi tavsiyelerle dolduruyor, bizi büyük önemsiyor.”

İki büyük takım Milan ve Bologna'nın olduğu dönemde basketbolun Napoli'sindeki scudetto, hâlâ uzak bir şey gibi görünüyor.
“Ama yolculuk başladı, İtalya Kupası'nda güzel bir Final 8'i elde ettik ve kim bilir bir gün hayal etmek yasak değil. Bir Napolili için basketbolda şampiyonluk kazanmak daha önce hiç görülmemiş bir şey olurdu.”