Hamileyken frengi mi geçirdiniz? Senden duymak istiyoruz.

Leila

Global Mod
Global Mod
Katılım
8 Eki 2020
Mesajlar
4,301
Puanları
36
Amerika Birleşik Devletleri'nde cinsel yolla bulaşan hastalıklar yeniden artıyor. 2022'de 3.700'den fazla konjenital sifiliz vakası bildirildi; bu, on yıl önceki sayının yaklaşık 11 katıdır.

Hamilelik sırasındaki frengi, düşüklere ve ölü doğumlara neden olabilir ve hayatta kalan bebekler kör veya sağır olabilir veya ciddi gelişimsel gecikmeler yaşayabilir. Ancak zamanında test ve tedavi ile bu sonuçların çoğu önlenebilir.

Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar, farklı ırklardan olan toplulukları orantısız bir şekilde etkiliyor. Sosyoekonomik durum ve eğitim düzeyi de doğum öncesi bakımı etkileyebilir.

The Times'ta bulaşıcı hastalıkları haber yapıyorum. Hamilelik sırasında frengi geçiren kadınlardan ilk elden bilgi almak isterim. Hamilelik sırasında size testler teklif edildi mi? Test sonucunuz pozitifse tedavi gördünüz mü? Frengi çocuğunuzun sağlığını nasıl etkiledi?


The Times, sizinle iletişime geçmeden gönderinizin herhangi bir bölümünü yayınlamayacaktır. Sizinle iletişime geçmek için iletişim bilgilerinizi kullanabiliriz.
 
Üst