Basketbol, Pozzecco ile milli takım arasında siren Panathinaikos: “Kızımın doğumu mavi gömleğin değerini anlamamı sağladı”

kunteper

Global Mod
Global Mod
“Başka bir şey düşünecek vaktim yok.” A Milli Basketbol Takımı Teknik Direktörü Macron’un yeni mavi formalarını takdiminde Gianmarco Pozzecco geleceği ve Atina’da evlenme olasılığını gözden kaçırıyor, kıyı panathinaikos. “Gerçek şu ki başıma beklenmedik bir şey geldi, baba olmak istemediğimden değil, eşimle fırtınalı bir yolculuk geçirdiğimiz ve şimdi bir kızımız olma hayalimizi gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Bu hafta zaten başım belada – koç yorumladı – çünkü bu adamların mavi gömleği onurlandırdığından emin olmalıyım, bu yüzden şu anda başka şeyler düşünecek zamanım yok”. Yarı zamanlı olma olasılığı Milli takım ile Pana arasındaki bağlılık son birkaç saat içinde yeniden gündeme geldi: OAKA kulübü Karadağlı teknik direktörü görevden aldı Dejan Radonjic ulusal kupanın yarı finallerinde ezeli rakipleri Olympiacos’a karşı yenilginin ardından. Yunanistan’ın eski oyun kurucuya baskı yapması üzerine Fip başkanı da espri yaptı Gianni Petrucci, mavi koçun yanında oturuyor. “Dünyadaki tüm sirenler koçumuzu çağırıyor” diyerek gülümseyerek, Yunan ekibinden gelen teklifi kabul edip etmemeye ve böylece Azzurri ile olan bağlılığını tam zamanlıdan yarı zamanlıya indirmeye karar vermenin koça bağlı olacağını ima ediyor. . Bu arada İtalya, Dünya Kupası elemeleri için 23 Şubat’ta Ukrayna’ya, ardından 26’sında İspanya’ya karşı sahaya çıkacak.

“Mavi gömleğin değerini kızım doğduğunda anlamamı sağladı”. Pozzecco’ya birkaç gün önce dünyaya gelen kızı Gala’ya ithafen kişiselleştirilmiş bir mini gömlek hediye edildi. “Geçen yıl Berlin’de Avrupa Şampiyonası sırasında Achille Polonara’nın bebeği doğdu ve ona karısının yanına gitmesini söyledim ama o takımdan ayrılmamaya karar verdi – Pozzecco’yu hatırlıyor, sesi duygudan kırılıyor – Bugün ben bir Baba, oğlumun mavi gömlek için yaptığı fedakarlığı anladım ve onu bir antrenör olarak giymenin “gömlek giysem bile” diye espri yapıyor, yine farklı: “Başkan Petrucci bana ne zaman heyecanlanacağımı söyledi. koçluk marşını duymak için. Trieste’de doğruyu söylediğini anladım.”

“2023 için en büyük hedefimiz Dünya Kupası”

“Bu bir arzu, sürekli gelişmek için bir sebep ve onu giyebilen herkes için büyük bir sorumluluk. Daha da fazlası, benim ve koç arkadaşlarım gibi, İtalya’yı büyük müsabakalarda temsil edecek en uygun oyuncuları seçmeleri gereken kişiler için – altın işlemeli yeni mavi gömlek hakkında yorum yapan Pozzecco devam etti. Mavi formanın 2023 versiyonunun yaratılması ve gerçekleştirilmesinde Macron’un, takımın her antrenman seansına gösterdiği aynı özeni detaylara gösterdiğini düşünmeyi seviyorum. Azzurro’yu dünyaya getirmek bir gurur ama tam da bunun için tutkunun yanı sıra titiz bir hazırlık, bu sporun tarihine saygı ve geleceğe yönelik bir ivme gerekiyor. Bu sene en büyük hedefimiz Dünya Kupası. Yeni Maglie Azzurre ile onun karşısına çıkabildiğim için mutluyum”.