Basketbol, Belinelli şampiyonanın MVP'si. Brienza yılın koçu

kunteper

Global Mod
Global Mod
VE Marco Belinelli şampiyonanın normal sezonunun MVP'siUnipolSai basketbolunun Serie A'sı. 38 yaşındaki gardiyan Virtus Bologna2014 yılında San Antonio Spurs ile NBA şampiyonu olan oyuncu, gazeteciler, 16 üst düzey kulübün kaptanları ve taraftarlar tarafından en çok oy verilen oyuncu oldu. Belinelli, oyların %14,7'sini alarak Rayon Tucker'ı (Venedik, %11,4) ve Toko Shengelia'yı (Virtus Bologna, %10,3) geride bıraktı. Belinelli, “Bu kesinlikle çok güzel bir şey, şu ana kadar hiçbir zaman İtalyan şampiyonasının MVP'si olamadım ve bu beni mutlulukla dolduruyor” dedi. Ancak bu sadece benim sayemde değil, tüm takıma, takım arkadaşlarıma, antrenör ve teknik kadroya, sağlık ekibine, fizyoterapistlere, gerçekten süper olan atletik antrenörlere ve tabii ki önemli bir role sahip olan kulübe teşekkürler. Bana oy veren herkese teşekkür ediyorum ama artık kulüp olarak sahada kazanmamız gereken çok daha önemli bir şey var ve bunu yapmaya çalışacağız.”

Diğer ödüller ise Brienza'nın yılın antrenörü oldu.

Nicola BrienzaYeni yükselen Pistoia'yı F8 İtalya Kupası'na ve sıralamada altıncı sıradan play-off'lara taşıyan teknik direktör, yılın teknik direktörü seçildi. İLE Nico Mannion (Varese), yılın en iyi İtalyan ödülünü Belinelli ve Davide Denegri'nin (Cremona) önünde kazandı. Muhammed Faye (Reggio Emilia) en iyi genç kişi seçildi, CJ Massinburg (Brescia) hem en iyi altıncı adam ödülünü hem de en gelişmiş oyuncu ödülünü kazandı. İLE John Petrucelli (Brescia) en iyi savunma oyuncusu ödülü, ayrıca Charlie Moore (Pistoia, en iyi forvet) ödülü Silvia Marziali (hakem) e Massimo Capecchi (Pistoia, en iyi teknik direktör).