SPK, bir şirketin halka arzını, iki şirketin bedelsiz artırımını onayladı

Leila

Global Mod
Global Mod
Katılım
8 Eki 2020
Mesajlar
3,035
Puanları
36
SPK, bir şirketin halka arzını, iki şirketin bedelsiz artırımını onayladı Investing.com – Sermaye Piyasası Şurası (SPK) haftalık bülteninde Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arz müracaatının onaylandığı duyuruldu. Demisaş Döküm Emaye Mamülleri Sanayi A.Ş. ve Oyak Yatırım Menkul Bedeller A.Ş.’nin ise bedelsiz sermaye artırımları kabul edildi.

Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arz oluyor

SPK tarafınca yapılan açıklamada Kocaer Çelik, 212 milyon TL olan sermayesini 21,5 milyon TL artırarak 233,5 milyon TL’ye çıkaracak.

Diğer yandan şirketin mevcut ortaklarından Hakan KOCAER’in sahip olduğu 25,25 milyon TL nominal bedelli hisseler da halka arz yoluyla satışa sunulacak. Talep toplama evresinde fazla talep gelmesi durumunda bir daha Hakan KOCAER’e ilişkin olan 9,35 milyon TL nominal bedelli hisseler da satışa sunulabilecek.

Kocaer Çelik halka arzında 1 TL nominal kıymetli hisseler, 27,5 TL sabit fiyattan satışa sunulacak olup hisselerin oransal dağıtım usulüyle dağıtılması bekleniyor.

DMSAA ve OYYAT’ın bedelsiz sermaye artırım müracaatları onaylandı

Demisaş Döküm (DMSAA), mevcut 52,5 milyon TL sermaye kıymetinin yüzde 90’ı kadar bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştirecek olup yeni sermayesi 100 milyon TL olacak. Demisaş Döküm tarafınca yapılan açıklamada 47,5 milyon TL bedelsiz sermaye artırımının 29,65 milyon TL’si iç kaynaklardan ve 17,85 milyon TL’sinin ise geçmiş yıl kâr hisselerinden karşılanacağı duyuruldu.

Oyak Yatırım (OYYAT), yüzde 219 oranında bedelsiz sermaye artırımına karar vermiş olup, 94 milyon TL olan mevcut sermayesini 206 milyon TL artırarak 300 milyon TL’ye çıkaracak. Sermaye artırımına bahis meblağ, şirketin iç kaynaklarından karşılanacak.

Yazar: Günay Caymaz
 
Üst