Kimpur, Çin merkezli şirket ile distribütörlük mutabakatı imzaladı

Leila

Global Mod
Global Mod
Katılım
8 Eki 2020
Mesajlar
3,035
Puanları
36
Kimpur, Çin merkezli şirket ile distribütörlük mutabakatı imzaladı Investing.com – Türkiye’nin birinci yüzde yüz yerli poliüretan sistem üreticisi Kimpur, dünya çapında yaptığı iş birliklerine devam ediyor.

Kimpur, poliüretan sistem üretimi için de hammadde tedariki sağlayan Çin merkezli Wanhua Chemical Group ile muahede yaparak, firmanın ayakkabı bölümüne yönelik termoplastik poliüretan (TPU) mamüllerinin satışında Türkiye’deki yetkili distribütörü oldu.

Kimpur, mevcut iş birliğiyle Wanthane markalı mamüllerin satışı ve satış daha sonrası hizmetleri konusunda faaliyet göstermeye başladı. 45’ten çok ülkeye ihracat yaparak bölüme öncülük eden Kimteks Poliüretan (Kimpur), distribütörlük kapsamındaki Termoplastik Poliüretan ile ayakkabı kesiminde kendi mamüllerinin yanı sıra Wantane TPU eseri ve paket eser sunarak eser gamını genişletecek.

“Stratejik iş birliklerine imza atmaya devam edeceğiz”

Stratejik gayeleri doğrultusunda global alandaki iş birliklerine devam edeceklerini söyleyen Kimpur CEO’su Cavidan Karaca, kelamlarına şöyleki devam etti:

Kimpur payları Nisan ayında halka açıldı

Kimteks Poliüretan payları, Nisan ayında yüzde 27 oranında halka açılarak 28 Nisan’dan bu yana Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da süreç görmeye devam ediyor.

KMPUR payı, 28 TL’den süreçlere başladıktan daha sonra Mayıs ayı boyunca yatay bir bantta hareket etti. Haziran ayıyla birlikte ise dik bir ivmeyle yükselişe geçti. Haziran ayına 28,24 TL’den başlayan KMPUR, bugün gördüğü tepe fiyatı, 34,78 TL’ye nazaran yüzde 23 oranında kıymet atışı gördü. Bugün tepe düzeyinden gelen satışlarla KMPUR payı öğlen saatlerine yanlışsız 33 TL fiyatından el değiştiriyordu.

Diğer yandan Kimpur, 17 Haziran tarihinde pay başına 1,24 TL brüt temettü ödemesi gerçekleştirdi. Kâr hissesi ödemeleri, hak sahiplerinin hesaplarına 21 Haziran’da yansıyacak.

Yazar: Günay Caymaz
 
Üst